czwartek, 15 stycznia 2015

178

Owsianka gotowana ze startym jabłkiem, mieloną wanilią, miodem rzepakowym, z suszonymi figami i świeżymi orzechami włoskimi

Obecnie nie istnieje dla mnie lepsze uczucie niż posesyjna ulga.
Jestem żywym przykładam na to, że można zdać 7 sporych egzaminów rozłożonych na dwa dni mając niecałe 2 tygodnie na naukę oraz inne obowiązki na głowie.
Wczoraj ostatni wynik. Reasumując, najgorsza ocena dobry, znaczna przewaga: bardzo dobry. 
W lutym został "jedynie" egzamin z całego mojego pożycia niemieckiego. Ale to w lutym.

Wyobcowana na czas sesji z życia towarzyskiego wycofałam się jeszcze bardziej. Wieczorami do 4 nad ranem nadrabiam książki, filmy, a za dnia siłownię traktuję jak swój drugi dom. Czas odżyć.
__

A tutaj czasem zajrzę.

9 komentarzy:

 1. Narobiłaś mi ochotę na świeże orzechy włoskie *.*
  Gratulacje wielkie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pełna podziwu ;) Czy masz jakiś patent na przyswojenie tak dużej ilości materiału? Kama

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mógłby być temat na osobną notkę. ;) Mam kilka zasad, które wypracowałam w sobie w szalonym studenckim toku, tym bardziej że kierunek wymagający. I nawet dałam radę bez systematycznej nauki, o której u mnie przez ostatnie pół roku nie było mowy, przede wszystkim przez pracę licencjacką i częste wyjazdy. Szczerze mówiąc z niektórych przedmiotów zapomniałam nawet jaki miałam kolor zeszytu... Tak więc zadanie niełatwe.

   Przede wszystkim jakiś czas temu doszczętnie wyzbyłam się perfekcjonizmu. Można powiedzieć, że nauczyłam się nie uczyć na 100%. Gdy mam przed sobą około 3 tomy literatury plus tysiąc slajdów od wykładowców do ogarnięcia, jest to po prostu niewykonalne. Po świętach zaopatrzyłam się w wielką teczkę i uporządkowałam wszystkie przedmioty. Brak chaosu w notatkach, dobre rozplanowanie nauki i właściwa selekcja to u mnie podstawa. Poza tym nigdy nie uczyłam się od rana do nocy. Przez taką naukę bez chwili dla siebie przyswajam zdecydowanie mniej wiedzy, nadmiar materiału zaczyna przytłaczać, zniechęcać, a wszystko wokół rozprasza. Uczyłam się "wycinkowo", codziennie miałam czas na trening, siłownię, czy na spotkanie z przyjaciółką. Miałam o wiele więcej mobilizacji, hormon stresu malał, a endorfiny szybowały w górę. :)
   Nie doradzę wysypiania się, ale też nigdy nie zawaliłam całej nocy. Najpóźniej kończyłam naukę o 1, a dzięki mojej chronicznej bezsenności nie miałam problemu żeby nie zasnąć zanurzona w książkach. Generalnie sesję po prostu trzeba przetrwać. Znaleźć właściwą mobilizację, zacisnąć zęby i jakoś to zdać. Zawsze są poprawki, u mnie obyło się bez.
   No tak, rozpisałam się. Obym trochę pomogła!

   Usuń
 3. Wielkie gratulacje! Takie posty są niesamowicie motywujące :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę pokazać bratu ten jakże motywujący post, bo u niego wymówki o brak czasu górują! :P
  Można? Można!

  OdpowiedzUsuń
 5. Już masz sesję za sobą? Zazdroszczę! Mnie dopiero czeka ten cały maraton zaliczeniowy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. to gratuluję, takim człowiekiem sukcesu jesteś!
  tęskniłam :)
  zapraszam: http://iluminatium-mundi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń